Menu Close

Sveikata visus metus 2023

Projektas „Sveikata visus metus 2023“

Šiais metais ir vėl lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto „ Sveikata visus metus 2023“.
Tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį „Raudonkepuriukų“ komanda stengsis įgyvendinti įvairius sveikatos užduočių iššūkius, kurie skelbiami tinklalapyje https://www.ssus.lt
Projekto trukmė – 2023 m. vasario–gruodžio mėn.
Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ komanda „Raudonkepuriukai“ kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Odeta ir Daiva priėmė vasario mėnesio iššūkį„Sveikata–ne viskas, tačiau be jos–viskas niekas.“

„Raudonkepuriukų“ komandos  kovo mėnesio iššūkis : ,,Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas kad jį myli.” (Sigmund Freud)
Meilė – tai vienas iš fenomenų, kurį žmonija prilygina su visko pradžia ir pabaiga, tai galingiausia jėga, kuri suteikia drąsos ,,pakelti sparnus” ir skristi…
Balandžio mėnesio  iššūkis: ,,Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, tai visa gatvė būtų švari.“ Šį iššūkį įgyvendino  grupių ,,Paukšteliai” ir ,,Zuikutis” ugdytiniai su mokytojomis O. Derkintienė ir D. Jurkienė. Puikiai praleidome laiką tvarkydami savo grupių lauko teritoriją. Tai pažinti ir pajausti galime tik patys prisilietę prie gamtos ir jos paslapčių.
Gegužės mėnesio iššūkis : ,,Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo”. Šį iššūkį įgyvendino Plungės lopšelis-darželis ,,Raudonkepuraitė”, grupių ,,Paukšteliai” , ,,Zuikutis” ugdytiniai kartu su mokytojomis Odeta ir  Daiva. Grynas oras ir smagi veikla – patys maloniausi sveikatinimosi būdai. Mielai sportuokime, judėkime ir būkime sveiki.

Liepos mėnesio iššūkis: ,,Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas”. Ko reikia, kad mūsų atžalos ir mūsų ugdytiniai būtų žvalūs ir sveiki? Ogi labai nedaug, tik fizinio aktyvumo bei sveiko maisto. Už vaikų sveikatą, jų visavertį augimą yra atsakingi žmonės esantys artimiausioje aplinkoje: tėvai ir mokytojai. Todėl mokykime savo vaikus mėgautis maistu, matykime ką valgome, bendraukime prie stalo ir šypsokimės…🙂

 Rugpjūčio mėnesio iššūkis : ,, Nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis”.  Vaikas pasaulį pažįsta liesdamas, įkvėpdamas, ragaudamas. Reikia daug širdies, daug gilios išminties ir kantrybės, kad palaipsniui – gėlytė po gėlytės, pievelė po pievelės, stebuklas po stebuklo ,,įdėtume” į vaiko gamtos pažinimo ,,kuprinę” žinių, supratimo, gebėjimo ne tik pasidžiaugti, bet ir saugoti tai, ką sukūrė gamta. O gamtoje elkimės kaip savo namuose, puoselėkime ją, kaip savo kūną ir dvasią, taigi ,,…nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis”. Šį iššūkį įgyvendino Plungės lopšelio-darželio ,,Raudonkepuraitė”, grupių ,,Paukšteliai” , ,,Zuikutis“ ugdytiniai kartu su mokytojomis Odeta ir  Daiva.

Rugsėjo mėnesio iššūkis : ,,Yra trys būtini įpročiai, kurie padeda bet kokiom sąlygom viską pasiekti. Tai – įprotis dirbti, įprotis mokytis, įprotis būti sveikam.”(Polis Bregas)  Kiekvienas mąstantis žmogus, kada nors gyvenime savęs paklausia : ,,Kas man brangiausia gyvenime?” Sveikas, ilgas ir laimingas gyvenimas – kiekvieno žmogaus troškimas. Visi mes šiame pasaulyje jaučiamės ,,kaip namie” ir norėtume čia gyventi amžinai, jei tik būtumėme sveiki ir kupini jėgų. Taigi yra trys būtini įpročiai, kurie mums padeda visa tai pasiekti -įprotis dirbti, įprotis mokytis ir įprotis būti sveikam. Laikykimės šitų įpročių!

 

 Spalio mėnesio iššūkis : ,,Drausti negalima padėti”. Visi norime matyti sveikus, saugius ir laimingus vaikus. Tačiau dažnai pavojai vaikų tyko supančioje aplinkoje – namuose, kieme, darželyje. Neretai vaikai patys sukelia pavojų to net neįtardami. Todėl ne tik pasakokime, bet leiskime jiems patiems išbandyti ir pajausti tą situaciją, kuri gali būti visokia – linksma, liūdna, skaudi…Tada gal vaikai patys pasakys, kur turėtų būti padėtas kablelis…

Lapkričio mėnesio iššūkis: ,,Nugalėti blogus įpročius galima tik šiandien, o ne rytoj”.  Pradėkime šiandien! Sportuokime, valgykim sveiką maistą, netingėkime, būkime punktualūs… Nebijokime klysti! Neklysta tik tie, kurie nežengia pirmyn. O klysdami mes taip pat mokomės ir tai yra neišvengiama mūsų tobulėjimo sąlyga. Svarbiausia sąžiningai pripažinti savo klaidas, jas suvokti ir stengtis jų nekartoti. Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas buvo vienas kertinių šio išminčiaus filosofijos “akmenų”. Mes pajėgūs padaryti viską. Ir bet koks blogas įprotis gali būti įveiktas! Pasižadu užaugti sveikas ir stiprus! Joks blogas įprotis kliūtis nebus!

 

Gruodžio mėnesio iššūkis – ,,Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam”. B. Werner
Štai ir vėl sulaukėme, mandarinų ir imbierinių sausainių kvapu kvepiančių švenčių laukiame visus metus. Žinoma, labiausiai švenčių ir dovanų laukia mūsų mažieji, kurie rašo laiškus Kalėdų seneliui ir pasakoja savo norus… O ar kada susimąstėme, jog geriausia dovana mums visiems – puokštė gėrio, kurią mums dovanoja sportas, judėjimas, sveikas maistas…
Plungės l-d ,,Raudonkepuraitė” bendruomenė visus metus organizavo ir vykdė įvairias sveikatinimosi veiklas. Jų metu visi patyrėme malonių pojūčių sportuodami, mėgaudamiesi sveiku maistu, plaukiodami baseine, ėjimo įgūdžius lavindami šiaurietiško ėjimo būdu. Dar kartą įsitikinome, kaip smagu yra rasti laiko sau ir pajausti fizinio aktyvumo naudą. Todėl judėkime, rodykime gerą pavyzdį! Ir būkime dovana patys sau bei aplinkiniams visus metus!

Skip to content