Menu Close

Sveikata visus metus 2023

Projektas „Sveikata visus metus 2023“

Šiais metais ir vėl lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto „ Sveikata visus metus 2023“.
Tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį „Raudonkepuriukų“ komanda stengsis įgyvendinti įvairius sveikatos užduočių iššūkius, kurie skelbiami tinklalapyje https://www.ssus.lt
Projekto trukmė – 2023 m. vasario–gruodžio mėn.
Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ komanda „Raudonkepuriukai“ kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Odeta ir Daiva priėmė vasario mėnesio iššūkį„Sveikata–ne viskas, tačiau be jos–viskas niekas.“

„Raudonkepuriukų“ komandos  kovo mėnesio iššūkis : ,,Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas kad jį myli.” (Sigmund Freud)
Meilė – tai vienas iš fenomenų, kurį žmonija prilygina su visko pradžia ir pabaiga, tai galingiausia jėga, kuri suteikia drąsos ,,pakelti sparnus” ir skristi…
Balandžio mėnesio  iššūkis: ,,Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, tai visa gatvė būtų švari.“ Šį iššūkį įgyvendino  grupių ,,Paukšteliai” ir ,,Zuikutis” ugdytiniai su mokytojomis O. Derkintienė ir D. Jurkienė. Puikiai praleidome laiką tvarkydami savo grupių lauko teritoriją. Tai pažinti ir pajausti galime tik patys prisilietę prie gamtos ir jos paslapčių.
Gegužės mėnesio iššūkis : ,,Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo”. Šį iššūkį įgyvendino Plungės lopšelis-darželis ,,Raudonkepuraitė”, grupių ,,Paukšteliai” , ,,Zuikutis” ugdytiniai kartu su mokytojomis Odeta ir  Daiva. Grynas oras ir smagi veikla – patys maloniausi sveikatinimosi būdai. Mielai sportuokime, judėkime ir būkime sveiki.

Liepos mėnesio iššūkis: ,,Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas”. Ko reikia, kad mūsų atžalos ir mūsų ugdytiniai būtų žvalūs ir sveiki? Ogi labai nedaug, tik fizinio aktyvumo bei sveiko maisto. Už vaikų sveikatą, jų visavertį augimą yra atsakingi žmonės esantys artimiausioje aplinkoje: tėvai ir mokytojai. Todėl mokykime savo vaikus mėgautis maistu, matykime ką valgome, bendraukime prie stalo ir šypsokimės…🙂

 Rugpjūčio mėnesio iššūkis : ,, Nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis”.  Vaikas pasaulį pažįsta liesdamas, įkvėpdamas, ragaudamas. Reikia daug širdies, daug gilios išminties ir kantrybės, kad palaipsniui – gėlytė po gėlytės, pievelė po pievelės, stebuklas po stebuklo ,,įdėtume” į vaiko gamtos pažinimo ,,kuprinę” žinių, supratimo, gebėjimo ne tik pasidžiaugti, bet ir saugoti tai, ką sukūrė gamta. O gamtoje elkimės kaip savo namuose, puoselėkime ją, kaip savo kūną ir dvasią, taigi ,,…nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis”. Šį iššūkį įgyvendino Plungės lopšelio-darželio ,,Raudonkepuraitė”, grupių ,,Paukšteliai” , ,,Zuikutis“ ugdytiniai kartu su mokytojomis Odeta ir  Daiva.
Skip to content